O firmie

SUMIN -  TO TRADYCJA, NOWOCZESNOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ

     W  1990 roku na polskim rynku  pojawiły się pierwsze  towary handlowe  z firmy SUMIN. Rok  1991 rozpoczynaliśmy od konfekcjonowania licencyjnych, najwyższej jakości nawozów płynnych  firmy ADOB, współpracującej ściśle z niemiecką firmą BASF.  Pierwszym konfekcjonowanym środkiem ochrony roślin był Talstar 100 EC  amerykańskiej firmy FMC. 

     Lata pracy zaowocowały wprowadzeniem do obrotu wielu konfekcjonowanych środków ochrony roślin, tak znanych wówczas i obecnie  w Polsce firm,  jak: AgrEvo,  BASF, Ciba-Geigy, Cyanamid, DowElanco, Elf Atochem, FMC, F& R Agro,  Hoechst, ICI, Isagro, MakhteshimAgan, Monsanto, Nichimen, Nippon Soda, Novartis, Rhône-Poulenc, Rohm and Haas, Sandoz, Shell, Solvay-Duphar, Spiess-Urania, Sumitomo, Syngenta, Tomen, Uniroyal, Zeneca oraz polskich - Fregata Gdańsk, Z.Ch.Azot Jaworzno, Z.Ch.Nowa Sarzyna, Z.Ch.Wola Krzysztoporska - od których mieliśmy zgody na ich konfekcjonowanie, mimo, że wówczas uregulowania prawne w Polsce ich  nie  wymagały. 

Jako pierwsi w Polsce rozpoczęliśmy konfekcjonowanie biologicznych środków  roślin, dostarczanych w tych czasach  przez firmę Novo Nordisk. Pierwszymi konfekcjonowanymi  przez nas nawozami granulowanymi były produkty fińskiej firmy Kemira. Byliśmy prekursorami we wprowadzaniu kodów kreskowych, mało znanych wówczas w branży środków ochrony roślin i artykułów ogrodniczych. Dzięki bardzo ścisłym kontaktom handlowym  z firmą Makhteshim Agan oraz Z. Ch. Nowa Sarzyna wprowadziliśmy do obrotu środki ochrony roślin Atut 360 SL i Golf Plus 540 SL.  

     Obecnie, na skutek łączenia się wielu firm, zmian organizacyjno -  własnościowych ściśle współpracujemy z (wymienionymi w porządku alfabetycznym): ArystaAgro, Cerexagri, Chemimpex, Chemtura, DowAgroSciences, F& R Agro, Isagro, MakhteshimAgan, Monsanto, Nufarm, SumiAgro, Syngenta oraz polskich – Fregata Gdańsk, Z. Ch. Azot Jaworzno, Z. Ch. Nowa Sarzyna i z wielu, wielu innymi Dostawcami.  Wprowadziliśmy także na rynek „hobby” naszą linię doskonałych nawozów otoczkowanych o spowolnionym działaniu oraz innowacyjnych nawozów krystalicznych do zwiększania ilości pąków i obfitego kwitnienia roślin ozdobnych - we współpracy ze znaną w świecie firmą Aglukon z Niemiec oraz bardzo efektywnych nawozów płynnych wspólnie z firmą Ekoplon.

Mamy także w swojej ofercie nową serię nawozów granulowanych, produkowanych dla nas przez polską firmę Z.Ch. Luboń, której początki  działalności sięgają końca  XIX - początku XX wieku  i są związane ze znanymi Wielkopolaninami: dr Romanem May i Cyrylem Ratajskim. W tej fabryce  miałem zaszczyt pracować w latach 70-tych i 80-tych.

     Motto dr Romana Maya  „Prowadząc fabrykę moją osobiście z wszelką starannością i znajomością rzeczy, daję Szanownym Odbiorcom rękojmię rzetelnej i skorej usługi (...)- to również moja dewiza.  

     NOWOCZESNOŚĆ - to oferta środków ochrony roślin i preparatów z nowych grup chemicznych, nowe technologie produkcji oraz poszukiwanie nowych partnerów, rozumiejących zmiany w naszej rzeczywistości, to także innowacyjna technika obsługi rynku, profesjonalizm w logistyce, magazynowaniu i dystrybucji oferowanych towarów. Nowoczesność - to automatyczne urządzenia do pakowania produktów sypkich i płynnych, kompleksowe usługi konfekcjonowania, poczynając od projektowania opakowań, a na wysyłce do Klienta kończąc. Nowoczesność - to korzystanie z funduszy pomocowych z UE w formie i zakresie korzystnym dla naszej firmy. Nowoczesność - to współpraca z Instytutem Ochrony Roślin w Poznaniu, Instytutem Nawozów Sztucznych w Puławach, Instytutem Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, Instytutem Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach i innymi wiodącymi jednostkami Naukowo - Badawczymi w Polsce. 

     PRZYSZŁOŚĆ – to zapewnienie naszym Odbiorcom stabilnej, wieloletniej współpracy, opartej na zaufaniu, lojalności, szacunku i zrozumieniu oraz zacieśnieniu współpracy z firmami - dostawcami perspektywicznymi. Zawsze z dużym zainteresowaniem i uwagą zbieraliśmy opinie dotyczące oferowanych przez nas towarów i dzięki temu dzisiaj możemy Państwu przedstawić ofertę kilkunastu tysięcy artykułów chemicznych i ogrodniczych, proponowanych przez Sumin. Nie ubiegaliśmy się, nie ubiegamy  i nie będziemy ubiegali się o spektakularne nagrody, wyróżnienia na targach i wystawach, bowiem największą nagrodą dla nas jest niekwestionowane zadowolenie wszystkich Dostawców i Odbiorców z produktów oferowanych przez Sumin. Powodzenie, jakim cieszą się wśród Klientów nasze wyroby, zachęciło nas do wprowadzenia na rynek następnych  produktów, także  przeznaczonych  dla Sieci AgroTeam. W tym zakresie ściśle współpracujemy z wieloma wiodącymi firmami w Polsce z branży ogrodniczej i chemicznej, których wszystkich nie sposób wymienić. Dążymy do tego, aby towary przez nas sprzedawane łączyły w sobie bardzo dobrą jakość i umiarkowaną cenę. Od założenia z moim bratem Jackiem przedsiębiorstwa w 1990 r., jesteśmy firmą rodzinną, nie podlegającą koniunkturalnym zmianom, profesjonalną, przeszkoloną, doświadczoną i mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do dalszego rozwoju firmy SUMIN i  firm z nami współpracujących oraz do pełnego zadowolenia wszystkich Klientów. 

     Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą poprzez naszych przedstawicieli handlowych.

  

Życzę wspólnych sukcesów.

Włodzimierz Czabański

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Ver política